بهترین وکیل خانواده در تبریز کیست؟

بسمه تعالی

بهترین وکیل خانواده در تبریز کیست؟

انتخاب یک وکیل خانواده در تبریز می‌تواند تصمیمی جدی و دشوار باشد. به‌هرحال باید پذیرفت که پرونده‌های خانوادگی، ماهیت متفاوتی نسبت به سایر پرونده‌های حقوقی دارند. این پرونده‌ها معمولاً دارای مؤلفه‌های احساسی و عاطفی هستند که حساسیت آن‌ها را شدیداً بالا می‌برند. این عوامل در کنار هم می‌توانند دعاوی خانوادگی را به فرایندهای سخت و طاقت‌فرسایی تبدیل کنند. ورود یک وکیل خانواده به ماجرا می‌تواند ضمن افزایش احتمال دستیابی به نتیجه مطلوب، دشواری این مسیر را به شکل قابل‌توجهی کاهش دهد.

درصد زیادی از پرونده‌های حقوقی در استان آذربایجان شرقی از نوع دعاوی خانوادگی هستند. همین امر باعث شده تا بسیاری از طرفین دعاوی به دنبال بهترین وکیل خانواده در تبریز یا شهرهای اطراف باشند.

استخدام وکیل خانواده در تبریز چه ضرورتی دارد؟

آیا استخدام وکیل در دعاوی خانوادگی ضرورت دارد؟ اگر واقعاً کسب نتیجه مطلوب برایتان اهمیت داشته باشد، بله!

در پرونده‌های خانوادگی بهتر است از همراهی یک وکیل حاذق و باتجربه بهره‌مند شوید چون:

1. نقش وکیل در صدور رأی نهایی از جانب دادگاه بسیار تعیین‌کننده است.

به پشتوانه دانش تخصصی و تجربه‌ی وکیل می‌توانید ضمن آگاهی کامل از حقوق خود، از ظرفیت پرونده به نفع خودتان به بهترین شکل ممکن استفاده کنید. علاوه بر این، گاهی وکیل به فراخور شرایط خاص پرونده، توصیه‌هایی ارائه می‌دهد که شما را زودتر و آسان‌تر به نتیجه مطلوب می‌رساند.

2. وکیل خانواده تبعات روانی درگیری با یک پرونده خانوادگی را به حداقل می‌رساند.

بر کسی پوشیده نیست که برخی دعاوی خانوادگی مثل طلاق، صحنه‌های غم‌انگیزی از یک تراژدی غریب هستند. اقدام برای جدایی از فردی که روزگاری شریک زندگی شما بوده، حقیقتاً کار آسانی نیست. بسیاری از افراد، برای درگیری مستقیم در چنین پرونده‌هایی ظرفیت روانی و عاطفی کافی ندارند. درنتیجه قویاً توصیه می‌شود که پیگیری امور پرونده را به وکیل خانواده تبریز بسپارند. به این ترتیب می‌توان تبعات و ترکش‌های احساسی و روانی ناشی از یک دعوای حقوقی خانوادگی را به حداقل رساند.

3. وکیل به حفظ وجهه‌ی اجتماعی موکل خود کمک می‌کند.

هر کس فارغ از شأن و منزلت اجتماعی خود ممکن است روزی با یک دعوای خانوادگی درگیر شود. این اتفاق منطقاً هیچ ارتباطی به مخدوش شدن وجهه‌ی اجتماعی انسان ندارد. بااین‌حال کم نیستند افرادی که بنا به دلایلی مثل حفظ آبرو و پرستیژ تمایلی به حضور در راهروهای دادگاه نشان نمی‌دهند.

اگر شما هم در پرونده حقوقی خود چنین ملاحظاتی دارید، سپردن امور به وکیل خانواده در تبریز یک راهکار مناسب است. در این صورت به جای خودتان، وکیل به نمایندگی از شما در جلسات دادگاه حاضر خواهد شد. البته با توجه به شرایط پرونده کماکان ممکن است گاهی حضور شخصِ موکل لازم باشد؛ ولی در هر صورت با استخدام یک وکیل می‌توانید این الزام را به حداقل برسانید.

معیارهای مهم مربوط به انتخاب وکیل خانواده در تبریز

انتخاب وکیل خانواده خوب خود می‌تواند چالش بزرگی باشد. ولی معیارهایی وجود دارد که توجه به آن‌ها گزینش را به فرایند ساده‌تری تبدیل می‌کند. قبل از اقدام برای استخدام وکیل تبریز خانواده نکات زیر را مدنظر قرار دهید.

1. بررسی تجربه وکیل

وکیلی که پیگیری دعوای خانوادگی خود را به او می‌سپارید باید در زمینه‌ی ‌این نوع دعاوی تجربه کافی داشته باشد. شما باید از وجود این تجربه اطمینان حاصل کنید. یکی از بهترین راه‌های حصول اطمینان از این امر، بررسی سوابق و همین‌طور پرسیدن سؤالات هوشمندانه از وکیل است.

این سؤالات می‌تواند پیرامون تعداد پرونده‌های مرتبط با دعاوی خانوادگی، میزان سابقه وکیل در این حوزه و همین‌طور نتایج قابل‌توجهی که قبلاً به دست آورده است مطرح شود. به این ترتیب بهتر می‌توانید متوجه شوید که آیا تخصص، سوابق و تجربه وکیلِ موردنظر با انتظارات شما همخوانی دارد یا نه؟

نهایتاً اینکه یک وکیل خانواده در تبریز باید بداند که جهت کسب بهترین نتیجه برای موکل خود چه اقداماتی انجام دهد؟ اگر در مرحله تحقیق یا تعامل اولیه با یک وکیل نتوانید جواب قانع‌کننده‌ای برای پرسش‌هایتان بگیرید، بهتر است در انتخاب او تجدیدنظر کنید.

2. حُسن شهرت

حُسن شهرت را در انتخاب وکیل تبریز خانواده دستکم نگیرید. شهرت یک وکیل، برآیندی از رویکردها و ویژگی‌های حرفه‌ای اوست. وکلای دارای حسن شهرت معمولاً افرادی کاردان و متعهد هستند. این قاعده نه‌فقط درباره وکیل دعاوی خانواده تبریز بلکه درباره هر وکیلی با هر زمینه‌ای از تخصص صدق می‌کند.

3. همدلی و مهارت برقراری ارتباط

برقراری ارتباط برای همه وکلا یک مهارت ضروری محسوب می‌شود؛ بااین‌حال اهمیت این مهارت برای یک وکیل خانواده در تبریز دوچندان است. همان‌طور که گفتیم اکثر دعاوی خانوادگی سوای بار حقوقی، دارای بار احساسی و عاطفی سنگینی هستند. درنتیجه وکیل برای اینکه بتواند نماینده خوبی برای موکل خود باشد، باید عمیقاً او را درک کند. لازمه‌ی درک بهتر و عمیق‌تر، برخورداری از مهارت همدلی کردن و برقراری رابطه سازنده با موکل است.

وکلایی که فاقد قدرت همدلی و برقراری ارتباط هستند، در جلب اعتماد موکلین چندان موفق نیستند. حتی اگر از نظر سواد حقوقی بهترین باشند!

4. دستمزد منصفانه

مبلغی که در ازای خدماتی مثل وکالت به وکیل خانواده می‌پردازید، باید رقم منطقی و معقولی باشد. البته شاید فکر کنید که هر چه یک وکیل ارزان‌تر باشد، بهتر است؛ ولی این دیدگاه درستی در بحث انتخاب وکیل خانواده در تبریز نیست.

حرفه‌ای بودن وکیل، همواره مهم‌ترین خصیصه‌ای است که باید در جستجوی آن باشید. بااین‌حال یک وکیل خانواده باید ضمن معرفی راهکارهای مناسب برای باز کردن گره پرونده، برای مطالبه‌ی مبالغ درخواستی خود، دلیل و توجیه خوبی داشته باشد.

وکلای خبره‌ی موسسه پورمحمد، آماده رسیدگی به پرونده‌های خانوادگی شما هستند

دانستیم که انتخاب وکیل خوب در دعاوی خانوادگی به دلیل ماهیت منحصربه‌فرد این نوع دعاوی، اهمیت خاصی دارد. این امر ایجاب می‌کند که افراد با دقت نظر و تیزبینی بیشتری نسبت به انتخاب وکیل تبریز خانواده اقدام کنند.

ممکن است شما هم در تبریز یا شهرهای دیگر استان آذربایجان شرقی درگیر یک پرونده خانوادگی باشید. موضوع این پرونده خانوادگی می‌تواند طلاق، حضانت فرزند، مهریه، نفقه و … باشد. در این صورت بهتر است مسئله را با یک وکیل خانواده در تبریز مطرح کنید. موسسه حقوقی پورمحمد با سال‌ها تجربه درخشان و برخورداری از بهترین وکلای خانواده، آماده ارائه انواع خدمات حقوقی اعم از مشاوره، تنظیم لایحه و قبول وکالت پرونده‌های شما هستند.

همین حالا با ما تماس بگیرید و مشکل خود را با وکلای حرفه‌ای و متعهد موسسه پورمحمد در میان بگذارید. آن‌ها برای حل مسئله حقوقی شما بهترین راهکارها را معرفی و پیشنهاد می‌کنند.

شرایط پرداخت دیه به راننده های مقصر در سال 90

بسمه تعالی

شرایط پرداخط دیه به راننده مقصر از سال 90 به بعد

راننده های مقصری را که در سال 90 تصادف نموده اند ولی دیه نقص عضو گرفته اند ودیه سایر جراحات وشکستگی را نگرفته اند میتوانند مستندا به بند ب ماده 115 قانون پنجم توسعه مصوب 89 حسب رای وحدت رویه 781مورخه 26/6/89 هیئت عمومی دیوانعالی کشور به نحوه مقتضی مطالبه نمایند .

رای وحدت رویه شماره 781-89/6/26  هیئت عمومی دیوانعالی کشور

نظر به اینکه مقررات بند ب ماده 115 قانون پنج ساله پنجم توسه جمهوری اسلامی ایران مصوب سال 1389وزارت کشور امور اقتصادی و دارایی را مکلف کرده است در راننده وسیله نقلیه همچون سرنشین بیمه شخص ثالث را اعمال نماید وبا توجه به اینکه طبق بند الف ماده 1 قانون بیمه اجباری  خسارت وارده شده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه مصوب 95 خسارت بدنی شامل هرنوع صدمه به بدن ولو منتهی به نقص عضو و فوت نشود میگردد وباعنایت به اینکه به موجب حکم مقرر در ماده 65این قانون احکام موضوع مواد مصرح در آن ماده نسبت به بیمه صادره  پیش از لازم الاجرا شدن قانون که خسارت تحت پوشش آن  پرداخت نشده لازم الارعایه است بنابراین  حکم  این ماده با توجه به اطلاق آن نسبت به بیمه نامه های موضوع بند ب ماده 115 قانون مورد اشاره نیز که بعداز تصویب آن قانون تنظیم شده ولی خسارت بدنی پرداخت نگردیده قابل تسری وتعمیم است ………………………………………………………….

 

جهات قانونی شروع به تعقیب

بسمه تعالی 

جهات قانونی شروع به تعقیب 

قانونگذار در قانون آئین دادرسی کیفری مستنداً به ماده 64 شروع به تعقیب را در موارد ذیل بیان نموده است ؛

1-شکایت شاکی یا مدعی خصوصی

2-اعلام اخبار ضابطین دادگستری ، مقامات رسمی یا اشخاص موثق ومطمئن

3-وقوع جرم مشهود در برابر دادستان یا بازپرس

4-اظهارو اقرار متهم

5-اطلاع دادستان از وقوع جرم به طرق قانونی .

در جرایم غیرقابل گذشت هرگاه کسی اعلام نماید که خود ناظر وقوع جرمی بوده است این اظهار برای شروع به تعقیب کافی است اما اگر اعلام کننده شاهد عین قضیه نباشد بصرف اعلام نمیتوان شروع به تعقیب نمود.

لذا بهتراست در مواردی از این قبیل یایک وکیب خوب وبهترین که اشرافیت به مسایل کیفری داشته قبل از اقدام مشاوره نمائید.

 

ضابطین دادگستری و وظایف آنها

بسمه تعالی 

ضابطین دادگستری و وظایف آنها 

قانونگذار مستندا به ماده 29 قانون آئین دادرسی کیفری ضابطین دادگستری را  که وظایفشان ،تحت نظارت تعلیمات دادستان در جهت کشف جرم ، حفظ آثار وعلائم وجمع آوری ادله وقوع جرم ، شناسایی،یافتن وجلوگیری از فرار ومخفی شدن متهم ، تحقیقات مقدماتی ، ابلاغ اوراق واجرای تصمیمات قضایی  که  انجام وظیفه  بموجب قانون می نمایند به دو نوع  ضابطین عام وخاص پیش بینی نموده است ؛

1-ضابطین عام همان فرماندهان ،افسران ،ودرجه داران نیروی انتظامی که آموزش لازم دیده باشند

2-ضابطین خاص که همان مقامات ومامورینی که بموجب قوانین خاص در حدود وظایف نحول شده ضابط دادگستری محسوب میشوند ؛

روسا ، معاونان وماموران زندان نسبت به امور مربوط به زندانیان ، ماموران وزارت اطلاعات وسازمان اطلاعات سپاه وماموران نیروی مقاومت بسیج پاسداران انقلاب اسلامی ومامورین نیروهای مسلح در مواردی که بموجب قانون تمام یابرخی وظایف ضابطان به آنان محول شده است.

کارکنان وظیفه ضابط دادگستری محسوب نمیشوند.

ودر ضمن ریاست ونظارت برضابطین دادگستری با دادستان است .

ضابطین در جرایم غیر مشهود با انجام تحقیات لازم آنرا به دادستان گزارش می کنند ولی در موارد ذیل که از جرایم مشهود می باشد تمام اقدامات لازم را با تحقیقات لازمه انجام میدهند ؛

1-در مریی ومنظر ضابطین یا یافتن حضور آنها ویا مشاهده آثارجرم

2-یافته شدن علایم وآثارو اسباب وادله جرم در تصرف متهم یا احرازشدن تعلق آنها به متهم

3-داشتن قصد فرار یا در حال فرار یا دستگیری متهم

4-اتفاق افتادن جرم در منزل یا محل سکنای افراد یا در حال وقوع وشخص ساکن درخواست ورود به مامورین را بکند

5-معرفی وخبر نمودن متهم بلافاصله پس از وقوع جرم

متهم ولگردودر آن نیز سوء شهرت داشته باشد.

لذا در اینگونه موارد بهتراست با یک وکیل خوب وبهترین که دارای اشرافیت به مسایل کیفری ودارای سابقه بوده وبهترین وکیل پایه یک دادگستری باشدقبل از اقدام مشاوره نمائید.

 

 

 

شرایط وکالت درطلاق

بسمه تعالی 

شرایط ونحوه اخذ وکالت درطلاق 

نظربه حق در طلاق در دست مرد است که معمولا به لحاظ اینکه برای زن پیش بینی نشده وبا شرایط خاص وپیچیده میتواند درخواست طلاق را از دادگاه بنماید مورد سوء استفاده قرار میگیرد وبعضا خانمها از روی فشار حق وکالت درطلاق که ممکن بعداز اختلاف یا موقع عقد بگیرند ولی بهتراست در اینگونه موارد بایک وکیل خوب وبهترین که اشرافیت به مسایل حقوقی ودارای سابقه وبهترین وکیل پایه یک دادگستری باشد قبل از اقدام مشاوره نمایند.

لذا مواردی درج آنها در حق طلاق ضروری است وبعداز اختلاف خانم میتواند از آنها استفاده نموده وطلاق بگیرد به شرح ذیل است ؛

1-وکیل ؛ زوجه ……………………2-موکل ؛ زوج …………………………………….

مورذوکالت ؛

1- مراجعه به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک قضایی ،دادگاههای خانواده و محاکم عمومی ویا شورای حل اختلاف ویگر مراجع صالحه باتمامی اختیارات راجع به دادرسی در هریک از مراجع فوق 

2- تقدیم دادخواست وانتخاب وانعقادقراردادباهریک از وکلای دادگستری جهت مطلقه نمودن خانم ……(وکیل ) از قید زوجیت موکل ویا درخواست صدور گواهی عدم امکان سازش ویا صدور حکم طلاق فی مابین آنان به هر قسم از طلاق اعم از بائن ورجعی ، خلع یا مبارات با هر شرط وقرار وقبول بذل عین مهریه یا معادل یا کمتر یابیشتر از آن ویا با حق مطالبه کل مهریه وبا هر شرط ضمن العقد 

3-تعیین تکلیف جهیزیه ، نفقه ،اجرت المثل ، حضانت ونفقه فرزند یافرزندان اعم از قبول یارد سرپرستی ، معرفی وانتخاب داور یا داوران یارد نظریه داوری ومراجعه به واحد مشاوره وشرکت در جلسات مشاوره باحق توکیل به غیر 

4- حق اعتراض به رای بدوی، تجدیدنظر وحق اسقاط آنها به تشخیص وکیل 

5-استرداددعوی ودادخواست 

6- حضور در دفاتر مربوط ثبت طلاق واجرای صیغه طلاق  در شناسنامه موکل وهمچنین سایر تشریفات لازم وقانونی وامضای کلیه اسناد با اختیارات کامل به نحوی که در هیچ یک از مراحل نیاز به حضور وامضای مجدد موکل نباشد.

حدود اختیارات ؛

وکیل مرقوم باحق توکیل بغیر جزء ویا کلاً ولوکراراً ومع الواسطه در عزل ونصب وکلای انتخابی در انجام دادن تمامی تشریفات قانونی مورد وکالت از طرف موکل اختیار تام داشته وامضاء واقدامات نامبرده بمنزله امضاءو اقدام موکل نافذ ومعتبر است وموکل ضمن عقد خارج لازم حق عزل وضم وکیل وانجام هرگونه عمل مغایر با مفاداین سند را تاانجام کامل مورد وکالت از خود سلب وساقط نمود.

لذا اشخاص بهتراست با یک وکیل خوب وبهترین که دارای اشرافیت به مسایل خانوادگی ودارای سابقه بوده وبهترین وکیل پایه یک دادگستری باشد قبل از اقدام مشاوره نمایند.

مطالب لازم در پیش فروش قرارداد

بسمه تعالی

مطالب لازم در پیش فروش قرارداد

نظر به اینکه  اشخاص فرصت طالب با آگهی مختلف وبا شرایط غیر واقع، اشخاص را به قرارداد پیش فروش هدایت نموده وبا نواقص وابهامات زیاد که نتوانند درصورت اختلاف از آنها در محکمه استفاده نمایند قراردادپیش فروش منعقد می نمایند لذا قانونگذار جهت جلوگیری از مشکلات عدیده در اینخصوص قانون پیش فروش مصوب 1389/10/12مشتمل بر25 ماده بتصویت رسانده است که اشخاص بهتراست بایک وکیل خوب وبهترین که اشرافیت به مسایل حقوقی داشته ودارای سابقه باشد وبهترین وکیل پایه یک دادگستری باشد قبل از اقدام حتما مشاوره نمایند.

لذا مواردی که در قرارداد پیش فروش مستندا به ماده 2 قانون پیش تصریح شود ودفترخانه ملزم به تصریح هستند به شرح ذیل است ؛

1- اسم ومشخصات طرفین 2-پلاک ومشخصات ثبتی ونشانی وقوع ملک 3-اوصاف وامکانات ساختمان مورد معامله 4-مشخصات فنی ومعماری ساختمان 5-بها وعوض در قراردادهای معوض ، تعداداقساط ونحوه پرداخت 6-شماره قبوض اقساطی برای بها ، تحویل وانتقال قطعی 7-زمان تحویل واحد ساختمانی وتنظیم سند رسمی انتقال 8-تعیین تکلیف راجع به خسارتها ، تضمینها وقراردادبیمه ، تغییر قیمت وتغییرمشخصات مورد معامله 9-تعهدات فروشنده به مرجع صادرکننده وسایر مرجع قانونی 10- معرفی داوران 11- احکام مذکور در مواد 6،7و8وتصبره آن 9،،11،12،،14،16و20که لازم است قید وتذکر گردد.

لذا بنابه مراتب جهت جلوگیری تزلزل قرارداد پیش فروش بهتراست بایک وکیل خوب وبهترین که اشرافیت به مسایل حقوقی داشته ودارای سابقه باشد وبهترین وکیل پایه یک دادگستری باشد قبل از اقدام مشاوره نمائید.

 

 

 

شرایط استفاده از مشترکات آپارتمانها ونحوه طرح شکایت از رفع تصرف وممانعت ومزاحمت

بسمه تعالی 

شرایط استفاده از مشترکات عمومی  آپارتمانها ونحوه طرح شکایت از رفع تصرف وممانعت ومزاحمت

قانونگذار مستندا به  ماده 125تا 129 قانون مدنی مالکیت خصوصی وعمومی ساختمان مالکیت مشترک را بصورت کلی بیان نموده است وهمچنین است  قانون تملک آپارتمانها مصوب 1343 که بصورت مفصل  مالکیت مشترکات وعمومی و خصوصی ونحوه استفاده از آنها بیان نموده است که بهتراست در اینگونه موارد با یک وکیل خوب و بهترین که اشرافیت به حقوقی داشته ودارای سابقه باشد وبهترین وکیل پایه یک دادگستری باشد مشاوره نمائید.

لذا مشترکاعمومی آپارتمانها به شرح ذیل است؛

1-زمین 2-تاسیسات مشترک  3-چاه 4- فاضلاب 5- انشعاب برق مشترک 6-لوله های ساختمان 7- سیم های برق 8- اسکلت ساختمان 9- نمای ساختمان 10- پشت بام 11- راهروها 12- راه پله ها 13-درب وپنجره های قسمت های عمومی 14 پارگینگ 15 -لابی ساختمان 16- حیاط  17 محوطهای عمومی ساختمان 18 -آسانسوروغیره

لذا استفاده از اینها باید باید بصورت عمومی باشد نباید استفاده یکی باعث رفع تصرف وممانعت یا مزاحمت سایرین باشد

که باعنایت به قانون مدنی وقانون تملک آپارتمانها  در صورت هرگونه رفع تصرف وممانعت ومزاحمت میتوان در دادگاه صالح اقامه دعوی نمود.

لذا بهتراست اشخاص قبل از اقدام با یک وکیل خوب وبهترین که اشرافیت به مسایل حقوقی ودارای سابقه است وبهترین وکیل پایه یک دادگستری است مشاوره نمایند.

 

شروط باطل و مبطل عقد مقرر در قانون مدنی

بسمه تعالی 

شروط باطل و مبطل عقد مقرر در قانون مدنی

قانونگذار در قانون مدنی شروط باطلی را  که باعث ابطال عقد میگردد مقرر نموده است لذا بهتراست در اینگونه موارد حتما با یک وکیل خوب وبهترین قبل از انجام مشاوره نمائید.

لذا شروط ذیل باطل و موجب ابطال عقد است ؛

1-شرط عدم مهر در نکاح موقت مستندا به ماده 1059 قانون مدنی که از مصادیق شرط خلاف متقضای ذات عقد است

2-شرط عدم تمکین زن در نکاح

3-شرط عدم انتقال مالکیت

4-اگر برای خیارشرط مدت معین نشده باشد هم شرط خیار وهم عقد باطل است ماده 401 قانون مدنی

5- عدم تعیین مقدارثمن

وشروط ذیل باطل ولی مفسد عقد نیست ؛

1- شرط توارث در نکاح منقطع 2-شرط عدم توارث در نکاح دایم 3-شرط برلاف قوانین امری  4-شرط اسقاط حق حضانت بطور جزئی 5-شرط اسقاط خیار تدلیس 6- شرط خیار تعذر تسلیم 7- شرط خیار تفلیس 8- سرط اسقاط حق رجوع در طلاق رجعی 9-شرط اسقاط حق ولایت بصورت کلی وجزئی 10-شرط اسقاط حق اقامه دعوا در مورد غیر جرایم 11-شرط اسقاط خیارات بصورت کلی 12- شرط حق شفعه بصورت کلی 13- شرط عدم نزدیکی در نکاح دایم 14-شرط سقوط تکلیف زوج در پراخت  نفقه در نکاح دایم 15- شرط عدم مهر در نکاح دایم .

لذا بنا بمراتب فوق اشخاص بهتر است قبل وبعداز اختلاف با یک وکیل خوب وبهترین که اشرافیت به مسایل حقوقی داشته وبهترین وکیل پایه یک دادگستری باشد مشاوره نمایند.

مالکیت مبیع وثمن درعقود خیاری

بسمه تعالی 

مالکیت مبیع وثمن در عقود خیاری 

در عقد بیع وجود خیار فسخ یا وجود خیار برای متبایعین یا وجود اجلی برای تسلیم مبیع یا تادیه ثمن مانع انتقال مالکیت نمیشودبنابراین اگر ثمن یا مبیع عین معین بود وقبل از تسلیم آن احد متعاملین مفلس شود طرف دیگر حق مطالبه آن عین را خواهد داشت ودر بیعی که قبض شرط صحت است مثل بیع صرف انتقال از حین حصول شرط نه از حین وقوع بیع .

وهمچنین بیع فاسد مانع تملک است وهرکس به بیع فاسد مالی را قبض کند ضامن عین ومنافع آن خواهد بود .

بنابراین بنا به مراتب در بیع صحیح با وجود خیار فسخ از حین وقوع بیع انتقال مالکیت صورت میگیرد ولی در بیع فاسد انتقال مالکیت صورت نمیگیرد واشخاص مدعی بیع فاسد باید دادخواست ابطال بیع به دلیل بیع فاسد به مرجع قضایی ارائه نموده رای مقتضی مبنی بر ابطال دریافت نمایند .

لذا اشخاص بهتراست قبل از اقدام بایک وکیل خوب وبهترین که اشرافیت به مسایل حقوقی داشته وبهترین وکیل پایه یک دادگستری باشد مشاوره نمایند.

 

اثر بیع

بسمه تعالی 

اثر بیع 

قانونگذار مستندا به 362 قانون مدنی بیعی که صحیح واقع شد اثر ذیل را پیش بینی نموده است ؛

1- به محض وقوع مشتری مالک مبیع وثمن مالک فروشنده میشود .

2-هریک ضمان درک موضوع معامله که عبارت باشد مبیع وثمن در مقابل یکدیگر هستند.

3-ملتزم شدن طرفین نسبت به تسلیم مبیع وتادیه ثمن هستند بیان بهتر میتوان در صورت خودداری تسلیم مبیع ، فروشنده ملزم میشود ودرصورت خودداری از پرداخت ثمن ، خریدار ملزم میشود .

که نظر به مراتب فوق، مشاوره با یک وکیل خوب وبهترین قبل از انجام معامله که باعث می گردداز ضرر یا به هوا رفتن سرمایه چندین ساله جلو گیری شود ضروری است.

لهذا باعنایت به مراتب  فوق که  معمولا اشخاص ساده وصرف معامله از روی یک برگ کاغذ بدون ردوبدل موضوع معامله فکر می کنند معامله فسخ گردیده است کاملا اشتباه است بهتر است در اینگونه موارد بایک وکیل خوب ویهترین که اشرافیت به مسایل حقوقی داشته وبهترین وکیل پایه یک دادگستری باشد قبل از اقدام مشاوره نمایند.